Uporaba
Kot UV in hladno odporni energetski, krmilni in priključni kabel v električnih sistemih (npr. v sistemih v strojništvu, pri ogrevanju in klimatizaciji ali v sistemih za zamrznjeno hrano in hladilnicah), za fiksno vgradnjo in gibljivo uporabo brez natezne obremenitve in prisilnega vodenja. Primerno za vgradnjo v suhe, vlažne in mokre prostore, z UV zaščito, primerno za vgradnjo na prostem, vendar ne pod zemljo.
Posebnosti
- Večinoma odporen na kisline, alkalije in nekatera olja.
- Povečana odpornost proti mrazu v skladu z IEC 60811-1-4.
Namigi
- Skladno z RoHS.
- V skladu z direktivo 2014/35/EU („direktiva o nizki napetosti“) CE.
Struktura in tehnični podatki
| Material vodnika | Gole bakrene pramenke |
|---|---|
| Klasa | V skladu z IEC 60228 kl.5 |
| Material izolacije | PVC, hladno odporen |
| Označba žil | Po DIN VDE 0293 črne žile z belimi številkami z ali brez GNGE |
| Prepletenost | Žile v plasteh |
| Material zunanjega plašča | PVC, hladno odporen |
| Barva plašča | Črna, RAL 9005 |
| Nazivna napetost | 300/500 V |
| Preskusna napetost | 3 kV |
| Odpornost vodnika | V skladu z IEC 60228 kl.5 |
| Izolacijski upor | Najmanj 20 MΩ x km |
| Trenutna nosilnost | V skladu z DIN VDE |
| Najmanjši polmer pregibanja (nameščen) | 4 xd |
| Najmanjši polmer pregibanja (premičen) | 15 xd |
| Delovna temp. (nameščen) min/maks | -60 °C / +80 °C |
| Delovna temp. (premičen) min/maks | -40 °C / +70 °C |
| Največja temperatura na vodniku | +70 °C v obratovanju; +140 °C v primeru kratkega stika |
| Ognjeodpornost | Samogasen in ne podpira gorenja v skladu z IEC 60332-1 |
| Standardi | Na osnovi EN 50525-2-51 |
SKU: T1000449
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1462
..
SKU: T1000450
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 394
..
SKU: T1000452
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1660
..
SKU: T1000453
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2717
..
SKU: T1001564
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 543
..
SKU: T1000455
Zaloga DAR: 275
Zaloga TKD: 13967
..
SKU: T1000456
Zaloga DAR: 690
Zaloga TKD: 8478
..
SKU: T1000458
Zaloga DAR: 410
Zaloga TKD: 16524
..
SKU: T1000460
Zaloga DAR: 589
Zaloga TKD: 16416
..
SKU: T1000463
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3268
..
SKU: T1000465
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 15807
..
SKU: T1000467
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 7627
..
SKU: T1000468
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 546
..
SKU: T1000470
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2034
..
SKU: T1000471
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 12535
..
SKU: T1000475
Zaloga DAR: 980
Zaloga TKD: 4294
..
SKU: T1000476
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 4083
..
SKU: T1000477
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2076
..
SKU: T1000479
Zaloga DAR: 690
Zaloga TKD: 5452
..
SKU: T1000480
Zaloga DAR: 915
Zaloga TKD: 14026
..
SKU: T1000483
Zaloga DAR: 252
Zaloga TKD: 3272
..
SKU: T1000485
Zaloga DAR: 786
Zaloga TKD: 11619
..
SKU: T1000487
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 397
..
SKU: T1000488
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1000489
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5580
..
SKU: T1000490
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 9490
..
SKU: T1000491
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 970
..
SKU: T1000493
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1000496
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 114
..
SKU: T1000497
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 704
..
SKU: T1000498
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 280
..
SKU: T1000499
Zaloga DAR: 135
Zaloga TKD: 213
..
SKU: T1000505
Zaloga DAR: 1468
Zaloga TKD: 8645
..
SKU: T1000506
Zaloga DAR: 754
Zaloga TKD: 4361
..
SKU: T1000508
Zaloga DAR: 841
Zaloga TKD: 4640
..
SKU: T1000509
Zaloga DAR: 330
Zaloga TKD: 4296
..
SKU: T1000511
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1406
..
SKU: T1000514
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 9795
..
SKU: T1000515
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1000518
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1850
..
SKU: T1000519
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1491
..
SKU: T1000520
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3012
..
SKU: T1000521
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1677
..
SKU: T1000522
Zaloga DAR: 81
Zaloga TKD: 4658
..
SKU: T1000523
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1000524
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3834
..
SKU: T1000528
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 7960
..
SKU: T1000529
Zaloga DAR: 1581
Zaloga TKD: 27979
..
SKU: T1000532
Zaloga DAR: 1405
Zaloga TKD: 34339
..
SKU: T1000534
Zaloga DAR: 3750
Zaloga TKD: 37536
..
SKU: T1000542
Zaloga DAR: 7978
Zaloga TKD: 29873
..
SKU: T1000544
Zaloga DAR: 1018
Zaloga TKD: 3407
..
SKU: T1000545
Zaloga DAR: 848
Zaloga TKD: 3895
..
SKU: T1000546
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 935
..
SKU: T1000548
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2489
..
SKU: T1000549
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2387
..
SKU: T1000551
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1564
..
SKU: T1000552
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1705
..
SKU: T1000554
Zaloga DAR: 1570
Zaloga TKD: 9688
..
SKU: T1000555
Zaloga DAR: 1836
Zaloga TKD: 31034
..
SKU: T1000557
Zaloga DAR: 1705
Zaloga TKD: 8409
..
SKU: T1000558
Zaloga DAR: 2485
Zaloga TKD: 73941
..
SKU: T1000561
Zaloga DAR: 620
Zaloga TKD: 3614
..
SKU: T1000563
Zaloga DAR: 524
Zaloga TKD: 102
..
SKU: T1000564
Zaloga DAR: 2767
Zaloga TKD: 34891
..
SKU: T1000566
Zaloga DAR: 44
Zaloga TKD: 543
..
SKU: T1000568
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 18
..
SKU: T1000569
Zaloga DAR: 1487
Zaloga TKD: 16631
..
SKU: T1000571
Zaloga DAR: 1190
Zaloga TKD: 2616
..
SKU: T1000576
Zaloga DAR: 116
Zaloga TKD: 264
..
SKU: T1000577
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2718
..
SKU: T1000578
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 819
..
SKU: T1000580
Zaloga DAR: 994
Zaloga TKD: 14794
..
SKU: T1000581
Zaloga DAR: 415
Zaloga TKD: 30892
..
SKU: T1000582
Zaloga DAR: 1451
Zaloga TKD: 53717
..
SKU: T1000584
Zaloga DAR: 1910
Zaloga TKD: 22329
..
SKU: T1000590
Zaloga DAR: 1775
Zaloga TKD: 3253
..
SKU: T1000591
Zaloga DAR: 1004
Zaloga TKD: 2157
..
SKU: T1000593
Zaloga DAR: 4365
Zaloga TKD: 22032
..
SKU: T1000595
Zaloga DAR: 388
Zaloga TKD: 1848
..
SKU: T1000596
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2476
..
SKU: T1000597
Zaloga DAR: 488
Zaloga TKD: 11202
..
SKU: T1000598
Zaloga DAR: 825
Zaloga TKD: 11625
..
SKU: T1000606
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1095
..
SKU: T1000610
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5288
..
SKU: T1000611
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2050
..
SKU: T1000612
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 497
..
SKU: T1000613
Zaloga DAR: 1174
Zaloga TKD: 17401
..
SKU: T1000614
Zaloga DAR: 2170
Zaloga TKD: 37815
..
SKU: T1000617
Zaloga DAR: 910
Zaloga TKD: 80883
..
SKU: T1000618
Zaloga DAR: 760
Zaloga TKD: 20088
..
SKU: T1000622
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1230
..
SKU: T1000623
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 184
..
SKU: T1000626
Zaloga DAR: 1462
Zaloga TKD: 2732
..
SKU: T1000629
Zaloga DAR: 967
Zaloga TKD: 3249
..
SKU: T1000630
Zaloga DAR: 462
Zaloga TKD: 3439
..
SKU: T1000632
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2970
..
SKU: T1000633
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 396
..
SKU: T1000635
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 9696
..
SKU: T1000636
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 9303
..
SKU: T1000639
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3426
..
SKU: T1000640
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3322
..
SKU: T1000642
Zaloga DAR: 1000
Zaloga TKD: 4616
..
SKU: T1000643
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5118
..
SKU: T1001024
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2335
..
SKU: T1001025
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5241
..
SKU: T1001026
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2148
..
SKU: T1001034
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 57199
..
SKU: T1001033
Zaloga DAR: 650
Zaloga TKD: 31181
..
SKU: T1001035
Zaloga DAR: 1475
Zaloga TKD: 22786
..
SKU: T1001037
Zaloga DAR: 4760
Zaloga TKD: 22245
..
SKU: T1001047
Zaloga DAR: 718
Zaloga TKD: 6298
..
SKU: T1001053
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 10259
..
SKU: T1001054
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 9496
..
SKU: T1001057
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 14089
..
SKU: T1001056
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 6696
..
SKU: T1001065
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 7841
..
SKU: T1001064
Zaloga DAR: 675
Zaloga TKD: 10747
..
SKU: T1001067
Zaloga DAR: 760
Zaloga TKD: 4349
..
SKU: T1001069
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 10024
..
SKU: T1001072
Zaloga DAR: 400
Zaloga TKD: 11418
..
SKU: T1001073
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 13178
..
SKU: T1001074
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5035
..
SKU: T1001078
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 6716
..
SKU: T1001077
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 143
..
SKU: T1001079
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 8454
..
SKU: T1001080
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 189
..
SKU: T1001082
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3280
..