Uporaba
Kot brezhalogeni in okolju prijazni krmilni, priključni in povezovalni kabli v električnih sistemih, na požarno občutljivih območjih in objektih z visoko koncentracijo ljudi in premoženja, za fiksno vgradnjo in gibljivo uporabo brez natezne obremenitve in prisilnega vodenja. Primerno za polaganje v suhih in vlažnih prostorih, vendar na prostem ne brez UV-zaščite in ni primerno za polaganje v zemljo.
Posebnosti
- FRNC (zaviralec gorenja, nekoroziven).
- SPF 0H (nizek dim, nič halogena).
Namigi
- Skladno z RoHS.
- V skladu z Direktivo 2014/35/EU („Direktiva o nizki napetosti“) CE.
- Brez PWIS/brez silikona (med proizvodnjo).
- Na zahtevo izdelujemo posebne izvedbe, npr. FLAME-JZ/OZ-Hö FRNC s povečano odpornostjo na olje, druge mere, prereze, barve žil in plašča.
Struktura in tehnični podatki
| Material vodnika | Gole bakrene pramenke |
|---|---|
| Klasa | V skladu z IEC 60228 kl. 5 |
| Material izolacije | Posebna mešanica brez halogena |
| Označba žil | Po DIN VDE 0293 črne žile z belimi številkami, G: z GNGE |
| Prepletenost | Žile v plasteh |
| Material zunanjega plašča | Posebna mešanica brez halogena |
| Barva plašča | Siva, RAL 7001 |
| Nazivna napetost | Uo/U: 300/500 V |
| Preskusna napetost | 3 kV |
| Odpornost vodnika | V skladu z IEC 60228 kl. 5 |
| Izolacijski upor | Najmanj 20 MΩ x km |
| Trenutna nosilnost | V skladu z DIN VDE, glej tehnično prilogo |
| Najmanjši polmer pregibanja (nameščen) | 4 xd |
| Najmanjši polmer pregibanja (premičen) | 15 xd |
| Delovna temp. (nameščen) min/maks | -40 °C / +70 °C |
| Delovna temp. (premičen) min/maks | -5 °C / +70 °C |
| Brez halogena | Brez halogena v skladu z IEC 60754-1 |
| Gostota dima | V skladu z IEC 61034-1 in IEC 61034-2 |
| Korozivnost | V skladu z IEC 60754-2 |
| Ognjeodpornost | Brez halogena in zaviralec gorenja v skladu z IEC 60332-1-2 in IEC 60332-3-24 kat. C |
| Standardi | Na osnovi EN 50525-2-51 |
SKU: T1001680
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2715
..
SKU: T1002857
Zaloga DAR: 40
Zaloga TKD: 4148
..
SKU: T1000758
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3468
..
SKU: T1003189
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 810
..
SKU: T1002786
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2183
..
SKU: T1001695
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1499
..
SKU: T1002445
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 188
..
SKU: T1002860
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1674
..
SKU: T1001694
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1743
..
SKU: T1001678
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2610
..
SKU: T1000760
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 16138
..
SKU: T1001683
Zaloga DAR: 846
Zaloga TKD: 5203
..
SKU: T1002637
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3010
..
SKU: T1001919
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1242
..
SKU: T1000761
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 9125
..
SKU: T1000762
Zaloga DAR: 62
Zaloga TKD: 4679
..
SKU: T1002699
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1070
..
SKU: T1002964
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 127
..
SKU: T1001682
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2160
..
SKU: T1002716
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2131
..
SKU: T1003185
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1000763
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1059
..
SKU: T1002698
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2610
..
SKU: T1001681
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2589
..
SKU: T1000764
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 4155
..
SKU: T1000765
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2308
..
SKU: T1003252
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 729
..
SKU: T1002861
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2300
..
SKU: T1001693
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2556
..
SKU: T1002703
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 555
..
SKU: T1002442
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5720
..
SKU: T1001918
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3525
..
SKU: T1000766
Zaloga DAR: 70
Zaloga TKD: 3974
..
SKU: T1002708
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1695
..
SKU: T1001876
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 10344
..
SKU: T1002859
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 4176
..
SKU: T1001926
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3331
..