Uporaba
Kot brezhalogeni in okolju prijazen kabel v električnih sistemih, za prenos podatkov in signalov brez motenj, na požarno občutljivih območjih in objektih z visoko koncentracijo ljudi in premoženja, za fiksno vgradnjo in gibljivo uporabo brez natezne obremenitve in prisilnega vodenja. Primerno za polaganje v suhih in vlažnih prostorih, vendar na prostem ne brez UV-zaščite in ni primerno za polaganje v zemljo.
Posebnosti
- Brez PWIS/brez silikona (med proizvodnjo).
- FRNC (zaviralec gorenja, nekoroziven).
- SPF 0H (nizek dim, nič halogena).
- Priporočljivo za uporabo v skladu z EMC.
Namigi
- Skladno z RoHS.
- V skladu z Direktivo 2014/35/EU („Direktiva o nizki napetosti“) CE.
- Na voljo tudi: FLAME-JZ-CHö FRNC s povečano odpornostjo na olje.
- Na zahtevo izdelujemo posebne izvedbe, druge dimenzije, prereze, barve žil in plašča.
Struktura in tehnični podatki
| Material vodnika | Gole bakrene pramenke |
|---|---|
| Klasa | V skladu z IEC 60228 kl. 5 |
| Material izolacije | Posebna mešanica brez halogena |
| Označba žil | Po DIN VDE 0293 črne žile z belimi številkami z GNGE iz 3 žil |
| Prepletenost | Žile v plasteh |
| Oplet | Konsitreni bakreni oplet; opt. pokritost približno 85 % |
| Material zunanjega plašča | Posebna mešanica brez halogena |
| Barva plašča | Siva, RAL 7001 |
| Nazivna napetost | Uo/U: 300/500 V |
| Preskusna napetost | 3 kV |
| Odpornost vodnika | V skladu z IEC 60228 kl. 5 |
| Izolacijski upor | Najmanj 20 MΩ x km |
| Trenutna nosilnost | V skladu z DIN VDE, glej tehnično prilogo |
| Najmanjši polmer pregibanja (nameščen) | 6 xd |
| Najmanjši polmer pregibanja (premičen) | 15 xd |
| Delovna temp. (nameščen) min/maks | -40 °C / +70 °C |
| Delovna temp. (premičen) min/maks | -5 °C / +70 °C |
| Brez halogena | Brez halogena v skladu z IEC 60754-1 |
| Gostota dima | V skladu z IEC 61034-1 in IEC 61034-2 |
| Korozivnost | V skladu z IEC 60754-2 |
| Ognjeodpornost | Brez halogena in zaviralec gorenja v skladu z IEC 60332-1-2 in IEC 60332-3-24 kat. C |
| Standardi | Na osnovi EN 50525-2-51 |
SKU: T1003617
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1003619
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1718
..
SKU: T1002968
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2074
..
SKU: T1003194
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 4113
..
SKU: T1003626
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1740
..
SKU: T1003086
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1003061
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2268
..
SKU: T1003620
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 109
..
SKU: T1003623
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1993
..
SKU: T1002872
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5220
..
SKU: T1002832
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5972
..
SKU: T1001696
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1166
..
SKU: T1003024
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3897
..
SKU: T1002755
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1003188
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3747
..
SKU: T1003204
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3239
..
SKU: T1000656
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1381
..
SKU: T1002590
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1409
..
SKU: T1003117
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 718
..
SKU: T1002672
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3427
..
SKU: T1003114
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 906
..
SKU: T1003072
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1039
..
SKU: T1002480
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3930
..
SKU: T1003115
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 701
..
SKU: T1003639
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T1002848
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2350
..
SKU: T1001822
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3520
..
SKU: T1003622
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3175
..
SKU: T1003258
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1450
..
SKU: T1003027
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2756
..
SKU: T1001845
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1750
..
SKU: T1003192
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3508
..
SKU: T1002753
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2557
..
SKU: T1003177
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2980
..
SKU: T1003518
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 4187
..