Uporaba
Izjemno v resnično varnih sistemih, kot so impulzni, prenosni, krmilni in priključni vod v procesno vodenih sistemih v merilni, regulacijski in nadzorni tehnologiji, za prenos podatkov in signalov brez motenj. Primeren za fiksno vgradnjo in gibljivo uporabo brez natezne obremenitve in prisilnega vodenja. Za vgradnjo v suhe in vlažne prostore. Uporaba na prostem samo z UV zaščito, brez polaganja pod zemljo.
Posebnosti
- Za lastnovarna električna vezja.
- Vrsta zaščite ''i'' po VDE 0165.
- Večinoma odporen na kisline, alkalije in nekatera olja.
- Lastnovarni sistemi so tokokrogi, v katerih nobena iskra in noben termični učinek pri normalnem delovanju ali okvari ne more vžgati eksplozivnih območij. Izdelki so torej namenjeni za uporabo v napetostnem območju <50 V AC ali <75 V DC in zato zanje ne velja EU-nizkonapetostna direktiva.
Namigi
- Skladno z RoHS.
- Brez LBS/brez silikona (med proizvodnjo).
- Priporočljivo za uporabo v skladu z EMC.
- Na voljo tudi: ÖPVC-JZ-YCY EB, ELITRONIC®-CY EB (DIN47100),
PAARTRONIC®-CY EB LIYCY (TP) (DIN47100).
Struktura in tehnični podatki
| Material vodnika | Gole bakrene pramenke |
|---|---|
| Klasa | V skladu z IEC 60228 kl. 5 |
| Material izolacije | PVC |
| Označba žil | Po DIN VDE 0293 črne žile z belimi številkami, vendar brez GNGE |
| Prepletenost | Žile v plasteh |
| Oplet | Kositreni bakreni oplet; opt. pokritost ca. 85 % |
| Material zunanjega plašča | PVC |
| Barva plašča | Modra, RAL 5015 |
| Nazivna napetost | Uo/U: 300/500 V (glejte posebnosti) |
| Preskusna napetost | 3 kV |
| Odpornost vodnika | V skladu z IEC 60228 kl. 5 |
| Izolacijski upor | Najmanj 20 MΩ x km |
| Trenutna nosilnost | V skladu z DIN VDE, glej tehnično prilogo |
| Zmogljivosti | Žile/žile ca 120 nF/km; žile/oplet ca 160 nF/km |
| Najmanjši polmer pregibanja (nameščen) | Do 12 mm Ø 5 xd; > 12 mm Ø 7,5 xd |
| Najmanjši polmer pregibanja (premičen) | Do 12 mm Ø 10 xd; do 20 mm Ø 15 xd; > 20 mm Ø 20 xd |
| Delovna temp. (nameščen) min/maks | -30 °C / +80 °C |
| Delovna temp. (premičen) min/maks | -5 °C / +70 °C |
| Ognjeodpornost | Samogasen in zaviralec gorenja v skladu z IEC 60332-1 |
| Standardi | na osnovi DIN VDE 0812 |
SKU: T0500830
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2060
..
SKU: T0500758
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T0500791
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 7400
..
SKU: T0500804
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3718
..
SKU: T0500802
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 695
..
SKU: T0500806
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2631
..
SKU: T0500812
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2840
..
SKU: T0500817
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2940
..
SKU: T0500818
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1270
..
SKU: T0500821
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3220
..
SKU: T0500820
Zaloga DAR: 500
Zaloga TKD: 3351
..
SKU: T0500829
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3030
..
SKU: T0500762
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T0500788
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 4267
..
SKU: T0500792
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 125
..
SKU: T0500813
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1420
..