Uporaba
Za povezavo orodij, mobilnih naprav in strojev, za srednje mehanske obremenitve v suhih in vlažnih prostorih, na prostem in v potencialno eksplozivnih območjih, v komercialnih in kmetijskih sistemih ter na gradbiščih, tudi za trajno uporabo v vodi (brez pitne vode). Lahko se uporablja tudi za fiksno vgradnjo, npr. na omet v začasnih zgradbah, za neposredno vgradnjo na komponente dvigal, strojev itd.
Posebnosti
- Odporen na UV in ozon.
- Dobra odpornost na odrgnine, maščobe, maziva in nekatera olja.
- Brez halogena (LSOH) in ognjeodporen.
- Odporen na vročino do +90 °C, odporen na hladno do -40 °C.
- Primeren za trajno uporabo v vodi (ne za pitno vodo): premaknjen do 10 m globine vode, fiksna naprava do 100 m globine vode (tudi v slani vodi).
- Odobreno za zaščiteno, fiksno vgradnjo v cevi ali naprave in kot priključni kabli rotorjev za motorje do 1000 V.
Namigi
- Skladno z RoHS.
- V skladu z Direktivo 2014/35/EU („Direktiva o nizki napetosti“) CE.
- Brez LBS/brez silikona (med proizvodnjo).
- Na zahtevo izdelujemo posebne izvedbe, druge dimenzije, prereze, barve žil in plašča.
Struktura in tehnični podatki
| Material vodnika | Gole bakrene pramenke |
|---|---|
| Klasa | V skladu z DIN VDE 0295 razred 5 ali IEC 60228 kl. 5 |
| Material izolacije | Gumena zmes |
| Označba žil | V skladu z VDE 0293-308 do 5 obarvanih žil, od 6 žil črno z belimi številkami z GNGE ali brez |
| Prepletenost | Žile v plasteh |
| Material zunanjega plašča | Mešanica gume brez halogena (LSOH) |
| Barva plašča | Črna |
| Nazivna napetost | Uo/U: 450/750 V |
| Preskusna napetost | 2,5 kV |
| Trenutna nosilnost | V skladu z DIN VDE 0298-4 |
| Najmanjši polmer pregibanja (nameščen) | 4 xd |
| Najmanjši polmer pregibanja (premičen) | 6 xd |
| Delovna temp. (nameščen) min/maks | -50 °C / +90 °C |
| Delovna temp. (premičen) min/maks | -40 °C / +90 °C |
| Temperatura na vodniku maks. | +90 °C |
| Brez halogena | V skladu z DIN EN 50267-2-1 in DIN EN 50267-2-2 |
| Razvoj dima | V skladu z DIN EN 61034-2 |
| Ognjeodpornost | V skladu z IEC 60332-1-2 |
| Odpornost na olje | V skladu z EN 60811-404 |
| Natezna obremenitev | Največ 15 N/mm² |
| Druge značilnosti | Odporen na ozon po DIN EN 60811-2-1 |
| >Standardi | V skladu z DIN EN 50525-2-21 |
SKU: T3500826
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2275
..
SKU: T3500834
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1582
..
SKU: T3500812
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2864
..
SKU: T3500813
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 795
..
SKU: T3500815
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 810
..
SKU: T3500807
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1740
..
SKU: T3500816
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T3500808
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2134
..
SKU: T3500809
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2289
..
SKU: T3500810
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2741
..
SKU: T3500811
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 703
..
SKU: T3500821
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 346
..
SKU: T3500829
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T3500837
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T3500822
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3352
..
SKU: T3500830
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 8331
..
SKU: T3500838
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 101
..
SKU: T3500823
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 4924
..
SKU: T3500847
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2912
..
SKU: T3500851
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3329
..
SKU: T3500831
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 8266
..
SKU: T3500855
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3898
..
SKU: T3500858
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1077
..
SKU: T3500839
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5059
..
SKU: T3500861
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 116
..
SKU: T3500843
Zaloga DAR: 10
Zaloga TKD: 5751
..
SKU: T3500864
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T3500824
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 8401
..
SKU: T3500848
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 397
..
SKU: T3500852
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: Ni na zalogi
..
SKU: T3500832
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 2135
..
SKU: T3500840
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 5433
..
SKU: T3500844
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 3319
..
SKU: T3500825
Zaloga DAR: Ni na zalogi
Zaloga TKD: 1515
..