Uporaba
Elektronski zadnji kabel za prenos podatkov in signala za visoke zahteve v energetskih verigah in na premičnih pogonih.
Posebnosti
- Odobritev UL/CSA, skladno z DESINA.
- Nizka adhezija, brez silikona.
- Odporen na UV žarke.
- Brez halogena, ognjeodporen v skladu z IEC 60332-1-2, FT1.
- Odporen na olja po DIN EN 60811-404.
- V veliki meri odporen na maščobe, hladilna sredstva in maziva.
Namigi
- Skladno z RoHS.
- V skladu z Direktivo 2014/35/EU ("Direktiva o nizki napetosti") CE.
- Na zahtevo izdelujemo posebne izvedbe, druge dimenzije, prereze, barve žil in plašča.
Struktura in tehnični podatki
| Material vodnika | Gole bakrene pramenke |
|---|---|
| Klasa | Fino prepleteni v skladu z VDE 0295 kl. 6 stolpec 4 ali IEC60228 kl. 6 pt. 4 |
| Material izolacije | PELON®2 |
| Označba žil | Obarvan po DIN 47100 |
| Prepletenost | Žile v plasteh |
| Material zunanjega plašča | PUR |
| Barva plašča | Siva RAL 7001 |
| Nazivna napetost | Po VDE: 300/300 V; po UL: 300 V |
| Preskusna napetost | žila/žila: 1500 V |
| Odpornost vodnika | Pri +20 °C v skladu z DIN VDE 0295 razred 6 ali IEC 60228 razred 6 |
| Izolacijski upor | Pri +20 °C ≥ 500 MΩ x km |
| Trenutna nosilnost | V skladu z DIN VDE |
| Kapacitivnost | Žila/žila: približno 55 pF/m |
| Induktivnost | Približno 0,6 mH/km |
| Najmanjši polmer pregibanja (nameščen) | 5 xd |
| Najmanjši polmer pregibanja (premičen) | 7,5 xd <10 m VW; 10 xd ≥ 10 m VW |
| Delovna temp. (nameščen) min/maks | -50 °C / +80 °C |
| Delovna temp. (premičen) min/maks | -40 °C / +80 °C |
| Ognjeodpornost | Ognjeodporen v skladu z IEC 60332-1-2, FT1 |
| Odpornost na olje | V skladu z DIN EN 60811-404 |
| Preskušanje | UL/CSA - cURus 300V, 80 °C |
| Hitrost prenosa | Nepodprto: največ 10 m/s, drsenje: največ 5 m/s |
| Prenos | Največ 50 m |
| Pospešek | Največ 20 m/s² |